Національна спілка журналістів України вимагає невідкладного публічного звіту правоохоронців про хід розслідувань і реагування на справи щодо вбивств українських журналістів, зокрема, Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, В’ячеслава Веремія, Василя Сергієнка.
Про це йдеться у заяві НСЖУ, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
«Відповідно до „Індексу фізичної безпеки журналістів“, який Спілка запровадила спільно із партнерами, з початку 2018-го року зафіксовано 57 випадків застосування сили до журналістів, у 2017-му — 89. Але практично жоден із них, на жаль, до сьогодні не був належним чином розслідуваний, а винні – вагомо покараними. Тому 16 вересня має стати нагадуванням владі про відповідальність, а колегам – про важливість солідарності», — заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
В НСЖУ розповіли про заплановані вшанування пам’яті убитих журналістів.
В Одесі відбудеться вшанування пам’яті убитого редактора «Вечерней Одессы» Бориса Дерев’янка, у Полтаві пройде хода та покладання квітів до пам’ятного знаку на Алеї журналістів, на Івано-Франківщині заходи пройдуть на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття у Тлумацькому районі (цього року – 15-та річниця по смерті під час війни в Іраку Тараса Процюка).
У Житомирі, Рівному та Луцьку пройдуть молебні за загиблими та померлими журналістами.
У Вінниці та Сумах заходи відбудуться на факультетах журналістики місцевих університетів.
У Запоріжжі та Черкасах відбудеться вшанування пам’яті Василя Сергієнка, закатованого весною 2014-го року .
У Львові у Музеї визвольної боротьби України пройде захід «Георгій Гонгадзе – свобода слова назавжди».
Обговорення
Нажаль, коментарі закрито.
К сожалению, комментарии закрыты.