Заходи з блокування руху залізничного транспорту активістами мають ознаки протиправної діяльності, доводить sprotiv.org до відома своїх читачів заяву прес-центру СБУ.
Зокрема, СБУ посилається на ст. 278 «Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна», ст. 279 «Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства», ст. 280 «Примушування працівників транспорту до невиконання своїх службових обов‘язків» КК України. Зазначається, що активісти створюють передумови до зриву стабільного функціонування енергосистеми України (з урахуванням наявності в Україні 5 ТЕС, які виробляють до 15 % теплової генерації, відсутність поставок вугілля антрацитової групи призведе до дефіциту генеруючих потужностей в об’єднаній енергетичній системі України та змусить впровадити графік «віялових» відключень споживачів).
Також блокування, за оцінкою СБУ, завдає прямі збитки державі (з 25.01.2017 в ОРДЛО залишилось 385 вагонів з 26 950 тоннами вугілля загальною вартістю 35 035 000 грн, більше ніж 20 тисяч порожніх вагонів, а також майно ПАТ «Укрзалізниця») та веде до збільшення кількості громадян, які після втрати ними робочих місць, (забезпечують існування майже 150 тисяч осіб) змушені будуть, з урахуванням 40 % недоукомплектованості у т.зв. «армійських підрозділах» ОРДЛО, вступити до лав незаконних збройних формувань.
Крім того, в СБУ впевнені, що дії активістів негативно впливають на процес звільнення заручників.
25 січня 2017 року ветерани АТО розпочали третій етап блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу, перекривши дорогу Луганськ — Попасна.
Визначена державою ціна енергетичного вугілля є найвищою в світі.
У перерахунку на калорійність вугілля 6000 ккал/кг паливо по так званій «роттердамській» формулі коштує $63 за тонну. Тоді як до введення цієї формули його вартість становила близько $44.
Стара ціна знаходилась на рівні цін у інших країнах-експортерах вугілля – Росії ($42 на Балтику), Польщі ($42), Колумбії ($44). У імпортуючій Туреччині вартість палива є більшою – $50, однак все рівно нижчою від нової ціни для України.
Нова формула була введена НКРЕКП наприкінці квітня 2016 року. Тепер теплоелектростанції закладають у тариф ціну вугілля по наступній формулі – його вартість у порту Роттердам (нині близько $46) плюс доставка з Нідерландів до України (близько $15), нібито наша країна його імпортує зі світового ринку.
Водночас міністр енергетики Ігор Насалик повідомив про остаточну відмову України від закупівлі південно-африканського вугілля за світовими цінами на користь постачальників з Росії та окупованого терористами Донбасу. Це вугілля ввозиться до України за коротким маршрутом і введення до формули транспортного плеча до Нідерландів є штучним елементом для підвищення ціни вугілля, а відтак і електроенергії, яка виробляється з подорожчавшого вугілля.
Найбільшими виробниками «вугільної» електроенергії є ДТЕК Ріната Ахметова, державне «Центренерго» та «Донбасенерго» Гуменюка-Януковича. Вони отримають від підвищення ціни вугілля додаткові 10 млрд грн., які їм заплатять споживачі електроенергії по підвищеному тарифу.
Нагадаємо, після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU. На чиї гроші проводилась скупка – наразі невідомо.
Співвласником ICU є нещодавно звільнений з посади міністра енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював Дмитро Вовк, нинішний очільник НКРЕКП.
Раніше співвласником ICU також була Валерія Гонтарєва, яка стала головою Нацбанку за подання президента Петра Порошенка.
Обговорення
Нажаль, коментарі закрито.
К сожалению, комментарии закрыты.