.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
// ви читаєте...

Порошенко Петро

#Григоришин, #Бабаков та інші. Чому #Порошенко дозволяє росіянам досі правити в Україні. Розслідування

Poroshenko-rus2-500x333

 

Нашій владі давно пора зрозуміти: марно сподіватися на інтеграцію з Заходом, паралельно дозволяючи російському бізнесу впливати на українські політичні процеси.

Журналіст Олександр Дубинський виклав у мережу текст угоди, в якій фігурують власники низки енергетичних активів в Україні – російські олігархи Костянтин Григоришин і Олександр Бабаков, а також загадковий «представник влади». Суть документу наступна: начебто в обмін на купівлю структурами, пов’язаними з президентом Петром Порошенком задешево трьох енергетичних компаній «Вінницяобленерго», «Київобленерго» й «Черновціобленерго», влада і запроваджує RAB-тарифи (Regulatory Asset Base — регульована база інвестованого капіталу).

Формально мова йде про спрямування коштів, які будуть отримуватися енергетичними компаніями за рахунок збільшення тарифів для населення, на модернізацію енергосистеми. Насправді ж, стверджує автор статті, гроші українських громадян російські олігархи покладуть собі в кишеню, тоді як тариф на електрику восени знову суттєво зросте. За словами Дубинського, головні власники обленерго в Україні – екс-росіянин, а нині український громадянин Костянтин Григоришин разом з екс-заступником голови Держдуми РФ Олександром Бабаковим (компанія VS Energy) – за попередніми підрахунками, отримають додатковий прибуток у розмірі 30 млрд грн. на рік. Після чого отриманні мільярди ризикують бути виведеними з країни…

Наскільки достовірною є оприлюднена Дубинським інформація? Ці факти повинні дослідити компетентні органи. А їм доведеться це зробити, оскільки суспільство не дозволить замовчувати тарифне свавілля. Тим паче, що про ідею RAB-тарифу протягом останнього місяця неодноразово згадував очільник НКРЕКП Дмитро Вовк. Утім, в експертному середовищі цю ідею сприйняли негативно, натякаючи на те, що все це все робиться заради банального «розпилу».

Як би там не було, але в цій історії досі залишається незрозумілим, чому Григоришин і Бабаков зберігають такий вплив на українську владу. Замість того, аби раз і назавжди «вилетіти» з України, ці люди з надзвичайно сумнівною репутацією можуть, за бажання, легко покласти на лопатки усю українську енергетику. Варто нагадати, що Бабакова в ЗМІ називають одним із лідерів російського ОЗУ «Лужніковські», до якого також зараховують президента московського ЦСКА Євгена Гіннера та бізнесмена, якого вважають ще й кримінальним авторитетом, Михайла Воєводіна. Також до складу цієї групи входив Максим Курочкін, застрелений у Києві в 2007 році.

Що ж до Григоришина, то той взагалі отримав українське громадянство з рук президента Петра Порошенка. Такі гарні відносини колишнього російського олігарха з главою української держави викликають серйозні питання. До того ж Григоришин має досить непогані зв’язки у журналістських та політичних колах. Його неодноразово називали близьким до «Української правди»: в Інтернеті, публікували світлини з ресторану, на яких олігарх разом із головредом «УП» Севгіль Мусаєвою. Також відомо про дружні стосунки Григоришина з «єврооптимістами», зокрема, з Сергієм Лещенком.

Дмитро Качура, Національне бюро розслідувань України

ЦЕ ЦІКАВО

 • Директор НАБУ #Ситник приїзджає додому до #Порошенко по ночам. Відео
 • «На передовой все знают», — #Порошенко потроллил за ложь #Тимошенко. Фото
 • #Порошенко вводит новый налог
 • По реальным показателям #Тимошенко абсолютно не конкурент #Порошенко, — блогер
 • #Порошенко бреше про свої офшори, — співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності Дрю Салліван
 • Гроші 4 мільйонів клієнтів Webmoney.UA заблоковані #Порошенко
 • #Порошенко заборонив #WebMoney в Україні
 • #Порошенко призначив головою Хмельницької ОДА Лозового з ТОВ «Епіцентр» родини регіоналів Герег
 • #Порошенко отозвал свой тоталитарный законопроект о гражданстве
 • Ветеран-АТОшник из полка «Азов» Олег Толмачев отказался пожать руку президенту #Порошенко. Видео
 • Обговорення

  Нажаль, коментарі закрито.

  К сожалению, комментарии закрыты.

  квартиры от хозяев
  Close
  Додавайтесь у соц.мережах
  Не пропустіть наші свіжі новини
  БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов